Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaZájemcům o kurzy průvodců na Konstantinolázeňsku zbývá ještě týden

03. 02. 2006 | Mikroregion Konstantinolázeňsko

Kurz, který pro zájemce o provádění turistů po místních památkách, připravuje Mikroregion Konstantinolázeňsko, se pomalu naplňuje. Volná místa stále ještě jsou, přihlásit se je možné až do 10. 2. 2006.

„Protože se snažíme kurz ušít opravdu na míru všem pčastníkům, není ještě přesně znám jeho časový harmonogram,“ řekla poradkyně mikroregionu Miroslava Válová. Jisté ale už je, že kurz bude probíhat od března do května 2006 a jeho náplní budou jak konverzační hodiny v němčině nebo v angličtině, tak lekce místopisu a obecného povědomí o regionu, přednášené přímo v terénu různými odborníky. Důležitou součástí bude také metodický seminář o práci průvodce, který by měl zájemce připravit na situace, které mohou při práci nastat. Protože průvodci budou moci provádět i na kole nebo na koni, bude součástí školení také kurz první pomoci. „Všechny, kteří o kurz projeví zájem pozveme na první schůzku koncem února, kde se dozví, jak bude kurz probíhat. Zatím předpokládáme intenzivní víkendové semináře na různých místech Konstantinolázeňska,“ dodala Válová. Pro absolventy kurzu, kteří úspěšně složí závěrečnou zkoušku, bude kurz bezplatný. Tito účastníci obdrží certifikát Průvodce Mikroregionu Konstantinolázeňska a jejich služby budou nabízeny turistům. „Myslím, že pro budoucí průvodce je to zajímavá možnost jak si v létě přividělat i vyzkoušet si své jazykové a místopisné znalosti v praxi,“ řekla Válová a dodala, že zájemců je už nyní dost a tak bude mikroregion možná muset přistoupit k výběru.
Mikroregion Konstantinolázeňsko
Zájemci o účast v kursu a následné poskytování průvodcovských služeb v regionu se mohou přihlásit do 10. 2. 2006 na adrese turista@mikroregion-kl.cz nebo na tel. 374692021.

Vyškolení průvodců je součástí projektu, podpořeného Evropskou unií z Operačního programu Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství v rámci Místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství. Projekt zahrnuje také vydání propagačních materiálů a prezentaci Konstantinolázeňska u nás i v zahraničí. Příští týden tak zástupci regionu vyjedou například na veletrh cestovního ruchu C-B-R 2006 do bavorského Mnichova.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006