Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaPodnikatelé Konstantinolázeňska a okolí chtějí spolupracovat

06. 04. 2006 | Mikroregion Konstantinolázeňsko

Zástupci podnikatelů v cestovním ruchu, kteří se v polovině března sešli v Konstantinových Lázních se chtějí společně prezentovat a zvýšit tak zájem turistů o celý region. Uvažují i o založení společného sdružení. Další schůzka se koná tuto sobotu 8. 4. 2006 od 10 hodin v Hotelu Jitřenka v Konstantinových Lázních.

Na setkání, které se konalo v sobotu 11. 3. 2006 v konstantinolázeňském Hotelu Jitřenka, se představili podnikatelé nejen ze samotných Konstantinových Lázní, ale i ze Stříbra a dalších obcí regionu. Shodli se na potřebě propagace regionu i spolupráce. „Často ani nevíme, co který z nás dělá. Pokud se budeme informovat o naší nabídce, budeme si moci vzájemně doporučovat zákazníky a naše nabídka se tak rozšíří,“ uváděli podnikatelé důvody, proč je dobré spolupracovat. „Bylo by také dobré koordinovat kulturní akce, které pořádáme, aby nedocházelo k tomu, že ve dvou sousedních obcích se konají ve stejný den – pak na ani jedné z nich není dostatek návštěvníků, což je škoda. Přitom by stačilo domluvit se a v akcích se střídat, abychom se vzájemně nepřekrývali,“ dodávali další.

S nápadem založit turistické infocentrum, které by nejen poskytovalo informace o akcích v regionu, ale bylo také schopno zprostředkovat ubytování, nebo doporučit dobrou restauraci, vystoupila podnikatelka Jitka Šimková a připomněla také možnost společné prezentace na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu. Nabídku zveřejňování informací na internetu přednesl správce portálu konstantinolazensko.cz, další možností prezentace aktivit podnikatelů prezentovali zástupci Mikroregionu Konstantinolázeňsko a MAS Český Západ – Místní partnerství.

Podnikatelé také diskutovali o svých zkušenostech se státními a evropskými dotacemi. Aktivity Okresní hospodářské komory v Tachově představil její předseda Ing. Hrbek. Zároveň upozornil, že v celém kraji neexistuje žádné sdružení podnikatelů v cestovním ruchu a přislíbil případnou pomoc se založením takového sdružení na Konstantinolázeňsku. O možnostech jeho založení by měla být příští schůzka podnikatelů, která se koná tuto sobotu 8. dubna 2006 od 10 hodin v Konstantinových Lázních, opět v salonku Hotelu Jitřenka. Více informací podá poradkyně Mikroregionu Konstantinolázeňsko Miroslava Válová na tel. 374692021 nebo přes e-mail olbramov@mikroregion-kl.cz.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006