Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaV Kořenu si můžete zasadit své kořeny

29. 03. 2005 | projekty na území MAS > Zasaďte si své kořeny

Tuto neděli, v symbolický moment, 1 hodinu po poledni, 2 minuty, dne 3. 4. 2005 bude vysazen první strom ovocné aleje na cestě z Kořene ke Kosímu potoku. Alej, sestávající se z asi 30 různých ovocných stromů, bude zároveň naučnou stezkou.

Nápad vysadit alej, která by v létě poskytovala nejen příjemný stín, ale i občerstvení pro poutníky, vzešel od mladých obyvatel vsi Kořen a okolí a jejich přátel. Alej by se měla sestávat z různých druhů ovocných stromů a to nejlépe starých krajových odrůd. Ty je ale velmi těžké sehnat, proto organizátoři uvítají jakýkoliv kontakt či zájem o spolupráci v této oblasti. Do budoucna by se z aleje měla stát neobvyklá naučná stezka, která představí specifika jednotlivých odrůd. V neděli dopoledne budou probíhat přípravné práce na výsadbě, v 1 hodinu a 2 minuty pak začne samotná výsadba. Další fáze výsadby proběhne také na podzim.

Výsadba aleje je první aktivitou v rámci projektu Zasaďte si své kořeny, jehož cílem je podporovat aktivity mladých lidí, rozvíjející jejich vztah k místu, kde žijí. Projekt organizuje občanské sdružení RECEPTT ve spolupráci s Obcí Olbramov a sdružením Pomozme si sami za podpory programu Strom života – Nadace Partnerství a Ministerstva životního prostředí ČR.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006