Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaV Chodové Plané se představí GeoPark

04. 01. 2006 | projekty na území MAS > Geopark

Seminář o geologických zajímavostech v okolí Chodové Plané a o tradici hornictví v Michalových Horách se bude konat v pátek 6. ledna 2006 od 17 hodin v kulturním domě v Chodové Plané.

Pod heslem „Celek je víc než pouhý součet částí“ probíhá v tomto regionu příprava Česko-Bavorského GeoParku, který bude do budoucna propojovat geologické zajímavosti regionu, místní podnikatele, obce a neziskové organizace s návštěvníky regionu. Na vzniku Česko-Bavorského GeoParku se podílí subjekty z Plzeňského i Karlovarského kraje a čtyři bavorské regiony.

V rámci GeoParku budou postupně zpřístupňovány geologické atraktivity v regionu. Díky podpoře Evropské unie a Plzeňského kraje z tzv. Společného regionálního operačního programu byl již otevřen Hornický skanzen ve Stříbře a rozšířena expozice Hornického muzea v Plané. Organizátoři semináře by v Chodové Plané rádi představili především možnosti využití hornických památek a bývalého hornického hejtmanství v Michalových Horách.

Seminář, který je pořádán v rámci Projektu vzniku GeoParku, povede člen Hornicko-historického spolku v Plané RNDr. Jiří Hlávka a členové sdružení RECEPTT.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006