Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaNa obnovu venkova letos ministerstvo vyčlenilo více peněz

23. 03. 2006 | Programy > Mladé nápady I 2006

Ministr pro místní rozvoj Mgr. Radko Martínek na návrh meziresortní řídící komise podprogramu Podpora obnovy venkova letos rozhodl podpořit 318 akcí a projektů v celkovém objemu 132 mil. Kč. Oproti loňskému roku, kdy byly srovnatelné projekty podpořeny 80 mil. Kč, vzrostly prostředky vyčleněné pro obnovu venkova více než 1,5 krát.

Ministerstvo věnuje mimořádnou pozornost projektům, které vznikly ve spolupráci s dětmi a mládeží. Jde například o projekty na úpravu parků nebo výstavbu dětských hřišť, jejichž realizace probíhá na základě přání, připomínek či nápadů dětí. Na tyto účely je určena zhruba třetina všech letošních dotací na obnovu venkova. Z celkové sumy byly dále podpořeny projekty celostátního a mezinárodního významu v oblasti vzdělávání, vybrané pilotní projekty venkovských regionů a akce k odstraňování následků živelních pohrom místního významu.

V rámci obnovy venkova byly podpořeny také obce oceněné v soutěži Vesnice roku 2005. Loňský vítěz - jihomoravská vesnice Bořetice (okr. Břeclav) obdržela 1 mil. Kč na opravu komunikací, druhá obec Petřvald (okres Nový Jičín) použije dotaci 900 tis. Kč na rekonstrukci objektu obecního úřadu a třetí Šárovcova Lhota (okr. Jičín) získala 400 tis. Kč na obnovu bývalé školy.

Radka Burketová
tisková mluvčí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006