Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaMladých nápadů se sešlo téměř čtyřicet

04. 05. 2006 | Programy > Mladé nápady I 2006

Třicet sedm námětů na projekty ve formě projektových záměrů se do 2. 5. 2006 sešlo v kanceláři Místní akční skupiny (MAS) Český Západ – Místní partnerství v rámci programu Mladé nápady pro Český Západ. Příští úterý z nich výběrová komise vybere ty nejlepší, které získají dotaci v celkové výši přes 4 miliony korun.

„Největší zájem je o vybudování nebo rekonstrukci dětských hřišť a různých sportovišť,“ představují pracovníci MAS obsah projektů, které jsou určeny především na podporu aktivit dětí a mládeže na Konstantinolázeňsku, Stříbrsku a Plánsku. „Jsme rádi, že je o projekt takový zájem, což svědčí nejen o tom, že jeho téma bylo dobře zvoleno, ale především, že odpovídá potřebám našeho regionu,“ dodávají. Díky dotaci Ministerstva pro místní rozvoj, které celý program podpořilo v rámci Podpory obnovy venkova, může MAS Český Západ – Místní partnerství rozdělit 4 miliony korun právě mezi menší projekty na celém svém území. Dotaci tak mohou získat nejen uvedená hřiště, mezi kterými jsou také dva skateparky a tři horolezecké stěny, ale i občanská sdružení, která s pomocí mladé generace opravují místní památky. Školy mají zájem také o vybavení nebo o spolupráci s německými partnery.

Všechny předložené projektové záměry budou veřejnosti představeny v úterý 9. 5. 2006 na veřejné prezentaci, kde bude projekt hodnotit sedmičlenná Výběrová komise. Svůj hlas v rozhodování budou mít také děti – základní školy v Černošíně, Kladrubech, Svojšíně a ve Stříbře nominovaly své žáky do Regionálního parlamentu mladých, který bude hlasovat o přínosu projektů pro místní děti a mládež.

Prezentace začíná ve 12:30 v Domě dětí a mládeže a bude probíhat až do cca 17:30. Poté bude od 18:15 následovat veřejné jednání Výboru partnerství. Více informací se dozvíte na www.leader-ceskyzapad.cz nebo na tel. 374692021.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006