Český Západ Konstantinolázeňsko Stříbrsko Plánsko Hracholusky
   česky english deutsch


odkaz na stránky Evropské komise
   Evropský zemědělský fond
   pro rozvoj venkova:
   Evropa investuje
   do venkovských oblastí.
odkaz na stránky SZIF - Program rozvoje venkovaDobrovolníci zachraňují kašnu v Lestkově

20. 07. 2005 | Mikroregion Konstantinolázeňsko

Dvacítka mladých dobrovolníků ze všech koutů světa od pátku pracuje na záchraně historické kašny v Lestkově na Konstantinolázeňsku.

Mladí lidé z celého světa ve věku 18 – 26 let, kteří do Lestkova přijeli na mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp, bydlí v bývalé mateřské školce. Doslova za byt a stravu pomáhají občanskému sdružení Pomozme si sami a obci Lestkov při záchraně historické kašny, která byla stržena po II. světové válce. „Při osvobozování Lestkova do kašny najel džíp amerických vojáků a kašna pak byla stržena a spolu s bývalou radnicí shrnuta do úvozu,“ řekla Miroslava Válová, předsedkyně sdružení Pomozme si sami, které podobné workcampy pořádá na Konstantinolázeňsku již sedmým rokem. Úkolem dobrovolníků je najít v rozvalinách části kašny, vyzvednout je a očistit a připravit k restaurování. Na práci dobrovolníků dohlíží také zkušený kameník. Doprovodný program je tentokrát opravdu pestrý. V sobotu 16. 7. se účastníci tábora přidali k místním obyvatelům při tradičním Lestkovském kolečku, v neděli je pak čekala beseda s restaurátorkou Martinou Niubo, která vloni v obci opravovala sochu sv. Dominika. Tuto sobotu navštíví dobrovolníci řemeslný workshop na Krasíkově. Setkají se také s účastníky workcampu, který paralelně probíhá ve Svojšíně. Veškerý program tábora je otevřený pro veřejnost a organizátoři uvítají jakoukoliv pomoc při práci na záchraně kašny i účast na doprovodných akcích. Uspořádání workcampu finančně podpořila obec Lestkov a Plzeňský kraj.

Mezinárodní workcampy, organizované po celém světě jsou zajímavou příležitostí nejen pro mladé lidi, jak navštívit jiné země, poznat jejich kulturu a procvičit si konverzaci v cizím jazyce, nejčastěji v angličtině. Workcampy u nás zprostředkovává Sdružením dobrovolných aktivit INEX-SDA (www.inexsda.cz). Účastníci si hradí pouze dopravu a zprostředkovatelský poplatek, ubytování a stravu bývá zajištěno.

Upozornit | Tisknout


Zajištění akcí
vybaveni@leader-ceskyzapad.cz
tel.: 77 44 99 396
více informací zde
REZERVACE MOBILNÍHO VYBAVENÍ

Konzultace projektů
Využijte možnosti konzultovat Vaše projektové záměry nebo probíhající projekty s pracovníky MAS! Konzultace je možno domluvit telefonicky nebo e-mailem ve standardní otevírací době kanceláře MAS v Konstantinových Lázních - vždy v pondělí a pátek od 9 do 15 h., nebo i v jiném čase a na jiném místě.

Kontakty pro konzultace:

Jan Florian
koordinátor programu LEADER
tel. 774499396
florian@leader-ceskyzapad.cz

Miroslava Válová
předsedkyně a manažerka MAS valova@leader-ceskyzapad.cz
tel. 774499395

(c) MAS Cesky Zapad - Mistni partnerstvi  |  tel. +420 374692021  |  info@leader-ceskyzapad.cz
webdesign | Tomáš Möller | receptt | 2006