Mikroregion Konstantinolázeňsko vyhlásil další výzvu grantového programu HARANTI

Vytištěno z WWW.LEADER-CESKYZAPAD.CZ
Téma: Mikroregion Konstantinolázeňsko, Vydáno dne: 04. 03. 2013


Mikroregion Konstantinolázeňsko vyhlásil další výzvu grantového programu HARANTI Grantový program „HARANTI“ se pomalu stává tradicí. 22. 2. 2013 byla na slavnostním večeru v Cebivi vyhlášena již 4. výzva tohoto programu. Uzávěrka příjmu žádostí je 31. 3. 2013.

- Pravidla grantového programu HARANTI pro rok 2013

- Žádost o grant Během večera představili své projekty ti, kteří uspěli se svými žádostmi v loňském roce. Podpořených projektů bylo celkem deset, a bylo opravdu radostné sledovat množství aktivit a nápadů, které se díky podpoře Mikroregionu Konstantinolázeňsko podařilo realizovat.

Občanské sdružení Víchov například seznámilo děti s technikou klasické černobílé fotografie, kroužek cvičení rodičů s dětmi z Bezdružic zažil několik výletů za pohádkou, o.s. Lapeť sestavilo team, který vytvořil fantastický komiks o Černošínských legendách, v Cebivi mají díky projektu krásně vyzdobené nádraží a mnoho dalších nápadů zde bylo k vidění.

Potěšující také je, že se díky programu HARANTI rozvíjí spolupráce mezi aktivními skupinami na území mikroregionu. Například hasiči z Černošína se vypravili na Krasíkov, kde se utkali v historické bitvě s kokašickým kroužkem Šikulů, Záchranná služba Royal Rangers zase asistovala u branného závodu v Černošíně a to jsou jen některé příklady setkání a vzájemné spolupráce.

S nápadem na vytvoření grantového programu přišel Mikroregion Konstantinolázeňsko v roce 2010 ve snaze o podporu aktivit dětí a mládeže na svém území. Tak jako byl Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic všestranným renesančním člověkem, může tento program přispět k proměně mnohých malých „harantů“ v aktivní osobnosti. Výjimečné na grantech z programu HARANTI je především to, že o ně mohou žádat nejenom zavedené organizace, ale i neformálně utvořené skupiny mladých lidí, které přijdou s dobrým nápadem a nebojí se pustit do jeho realizace. Jednotlivé projekty mohou být podpořeny částkou až 10 000,- Kč.

Pravidla grantového programu HARANTI a formuláře žádosti o grant naleznete pod odkazem výše. S případnými dotazy se obracejte na Markétu Frouzovou tel.: 77 44 99 395, e-mail: frouzova@leader-ceskyzapad.cz.


Všechna práva vyhrazena. Použití textu je možné pouze se souhlasem o.s. Český Západ - Místní partnerství.